Masérka a termální masážní lehátko?

Studovala jsem  Profesionální masérskou školu Borise Tichanovského (certifikát masérka, cvičitelka zdravotní tělesné výchovy a výživová poradkyně) a oblíbila jsem si východní masáže. Mají větší vliv na zdraví  oproti těm u nás běžně používaných. Působí na detoxikaci organismu, obnoví enegetický tok v těle, tok lymfy atd., čímž účinně  podpoří ogranismus v ozdravném procesu.

Měla jsem však problém, provádění těchto masáží bylo pro mě fyzicky náročné.
Sama jsem také obtížně hledala někoho, kdo by mně samotné kvalitní masáž provedl. Jsem vnímavá na energie druhých lidí a pokud masér neměl klidnou mysl, jeho energie, které se dotykem rukou přenášejí mi užitek nepřinesly.

Uvítala jsem proto masážní lehátko, které s počítačovou přesností a dokonalostí provede východní masáž, avšak přesně na míru klientovy páteře, kterou si na začátku masáže naskenuje.
Chápu přednosti teplé  masírující ruky vnímavého maséra(ky). Přesto jako masérka musím říci, že takto účinně provést masáž během 40 min. člověk nedokáže. Jihokorejští vědci si při vývoji masážního lehátka Ceragem dali záležet, když skloubili pět nejúčinnějších metod východní medicíny a na výsledku je to znát.

Přijďte se přesvědčit!

Chiropraxe, akupresura, prohřívání akupresurních bodů, vliv infračerveného záření a masáž v jedné terapii:

A K C E  – do 15. května zaváděcí cena jedné masáže pouze 190 Kč!
Cena permanentky 10 masáží je 1.900 Kč.

 

Jadeitové termální masážní lehátko Ceragem Master V3

Masážní lehátko Ceragem s přídavným zdrojem tepla

je propojení poznatků dávné východní medicíny s moderní technologií 21. století.


Masážní lehátko Ceragem Master V3 je výsledkem dlouholeté práce vědců, lékařů a konstruktérů a na trh bylo uvedeno v roce 1998 v Jižní Koreji, kde se vyrábí dosud. Má patentovanou technologii a celou řadu certifikátů u nás i na celém světě. V roce 2008 bylo v ČR uznáno jako zdravotnická pomůcka a nyní probíhá řízení o prodloužení.


Termomasážní lehátko Ceragem V3 nabízí volbu mezi 12 programy pro léčivou masáž, relaxaci a komplexní uvolnění celého organismu.
Přídavný zdroj infra červeného tepla je možné přiložit na problematické části těla např. močový měchýř, prostata, štítná žláza, čelní dutiny, břicho, koleno, rameno apod., nebo na reflexní body.

Jelikož nervové výběžky z páteře vybíhají do celého těla, ovlivnují funkci jednotlivých orgánů, stejně tak energetické drány, je správně provedená masáž přínosem při každém fyzickém či psychickém problému.


V Asii a Americe se masáž tímto lehátkem již hojně využívá v nemocnicích a rehabilitačních centrech. Je vhodná zejména k napravení a protažení páteře, uvolnění blokace nervového kořene, detoxikace organismu, regenerace všech buněk a tkání, vráceni vitálních sil a posílení imunitního systému.

Vynikající výsledky jsou známy u prakticky všech vnitřních onemocněních, dále při poranění měkkých tkání, při bolestech zad, zánět žlučníku, infekčních ekzémech, vysokém, nebo naopak nízkém krevním tlaku, poruchách imunitního systému, křečových žílách, cukrovce, alergiích, deformitách páteře, chudokrevnosti, zánětech dutin, onkologických onemocněních, bolestech hlavy, cystách, při únavovém syndromu, onemocněních štítné žlázy, borelioze, kloubních onem., žlučníkových kamenech, onem. močových cest, gynekologických problémech, zácpách, depresích, nejrůznějších kožních onemocněních, celulitidě, akné, cévních mozkových příhodách, keloidech, bolestech v krku, dále při astmatu, chronických zánětech středního ucha, pediatrické pneumonii, neurastenii, aj.


Kontraidikací je akutní zánět slepého střeva, rozštěp páteře, hemofilie, vliv alkoholu, drog a rovněž pooperační stav do dvou měsíců po zákroku.

Terapie trvá přibližně 45 min. O průběhu teapie čtěte níže.

Masáž nenahrazuje lékařskou péči.

Cena jedné masáže je 250 Kč, nabízím výhodné permanentky, více informací ZDE.

Po domluvě vystavím doklad pro Vašeho zaměstnavatele nebo udělám dárkovou poukázku.

Čtěte dále – podrobněji o účincích masáže kliknutím ZDE.

Nabídka služeb, jejich cena a možnost objednání ZDE

Jak masáž probíhá?

V první fázi masáže probíhá skenování neboli měření délky páteře a její zakřivení. Následuje úvodní masáž, při které vnitřní masážní těleso z jadeitového kamene projede směrem ke kostrči a nahoru k 1. krčnímu obratli. Prohříván infračerveným teplem se plynule posunuje podél všech obratlů. Infračervené teplo, které prohřívá měkké tkáně podél páteře až ke kostem, pomáhá snížit svalovou a kloubní ztuhlost, zmírňuje bolest a umožňuje postupné navracení obratlů na jejich správné místo. Tím se uvolňují blokace nervového kořene ve všech částech páteře. Následuje několik zastávek akupresury s prohříváním (až 15 zastávek). Klient leží na zádech a svojí vahou vytváří masážnímu tělesu protitlak. Tlak masážního tělesa je volitelný.

Masáž lehátkem Ceragem

 

Prohřívání infračerveným teplem se děje prostřednictvím jadeidových másážních těles, plochou lehátka na které spočívají dolní končetiny a je-li třeba, též přídavným zdrojem tepla. Ten se přikládá na reflexní body, podle tradic  moxování.  Ukázku možností moxování naleznete ZDE.

Přídavný zdroj tepla

Infračervené teplo svými účinky:
–  zvyšuje extenzibilitu (roztažitelnost či pružnost) kolagenních vláken,
–  snižuje ztuhlost kloubních spojení,
–  pozitivně působí při narušené funkci kloubních pouzder v důsledku degenerativních patologických změn,
–  snižuje bolestivost,
–  uvolňuje svalové spasmy příčně pruhovaných i hladkých svalů,
–  snižuje zánětlivou reakci organismu,
–  zlepšuje vstřebávání chronických výpotků a edémů

 


Ukazuje se, že každý třetí člověk po 40. roce života a každý druhý člověk po 50. roce života má vyhřezlou meziobratlovou ploténku. Nemusí o tom vědět do doby, než se neobvyklým pohybem, nachlazením nebo stresem ploténka pohne a začne tlačit na míchu nebo nervový výběžek.

Ohroženi tímto jsou lidé, kteří mají málo pohybu (dnes jsou to již i děti), lidé, kteří jsou dlouhodobě v nepřirozené pozici těla (zubaři, kadeřnice, ale také např. houslisté…) a lidé, kteří vykonávají dlouhodobě jednotvárnou manuální práci.


Emočním nacítěním

na Váš organismus poznám, v jakém stavu jsou jeho energie. Podle toho Vám navrhnu vhodnou masáž, samozřejmě si můžete z nabídky níže vybrat sami.

 


Avšak má-li dojít k trvalému zlepšení, je třeba nejen nechat na sebe působit pomoc z vnějšku, ale sám(a) se přičinit o nápravu.
Zvláště, pokud jde o chronický nebo vážný problém, nabízím Vám daší možnosti ZDE


 

Čaj „Na pohodu“ EPAM

Po masáži vám nabídnu konvičku čaje bylinné směsi přírodní tibetské medicíny EPAM „Na pohodu.“

 

 

 

 

Reakce organismu

Správnou léčbu provází reakce organismu. Je to dobré znamení, že v těle začaly probíhat změny. Je dobré o nich vědět, aby vás nezaskočily:

  1. První reakcí obyčejně bývá zvýšená únava, zvětšení lymfatických uzlin, zvýšená potivost, teplota i zimnice. Tento stav je podobný chřipce nebo angíně. Tato reakce je odpovědí na zvyšování imunity.
  2. Další možnou reakcí je detoxikace (čistění) organismu. Proto je velice důležité dodržovat pitný režim. Tím si zajistíte odplavení jedovatých látek z těla, které při masáži rozpouští infračervené teplo. Doprovodným jevem může být zvýšené pocení, svědění kůže po celém těle, vyrážka, červené skvrny, slzení a pálení očí tzv. písek z očí, zvýšený ušní maz, zvýšené zahlenění a vykašlávání různých usazenin z dutin. I moč může mít jinou barvu a zápach. Také může dojít k průjmům či k zácpě, výtokům, apod.
  3. Rovnání páteře doprovází reakce, které souvisí se změnami celého pohybového systému. Protože všude vedou nervy a všechny vedou přes páteř a míchu do mozku a zpět, mohou opravdu bolesti nastat kdekoli v našem těle. Nejčastější jsou bolesti hlavy, krku, ramen, rukou při rovnání krční páteře, bolesti hrudníku a zad při změnách na hrudní části páteře, bolesti kyčlí, kolen, kotníků, klenby nebo celých nohou při rovnání bederní a křížové části páteře.

Všechny reakce jsou dočasné a jejich průběh urychlíte častějšími masážemi. Je důležité o nich vědět, aby vás vaše případná neznalost možných reakcí neodradila od užívání lehátka Ceragem. V případě jakýchkoliv nejasností se na mě obraťte.

Kontraindikace

Není jich mnoho, ale jsou. Patří mezi ně: akutní zánět slepého střeva, rozštěp páteře, hemofilie, lidé pod vlivem alkoholu a drog.

Nabídka služeb, jejich cena a možnost objednání ZDE