Čtěte dále – podrobněji o účincích masáže termálním masážním lehátkem Ceragem

Pět nejúčinnějších léčebných metod východní medicíny v jedné masáži:

chiropraxe

je léčebná metoda která se věnuje manuálnímu napravení jednotlivých kloubních spojení nebo páteřních obratlů do správné polohy.

Chiropraxe

akupresura

je starověké léčebné umění, které praktikovali staří Číňané již více než před 3000 lety. Podobá se akupunktuře, ale místo jehel se v praxi používá tlaku na specifické tlakové body, které se nacházejí poblíž meridiánů (energetických drah). Využívá se ke zmírnění mnoha symptomů u lidí všech věkových kategorií, od dětí až po starší ročníky, a to nejčastěji k úlevě v případě alergie, artritidy, astmatu, bolesti zad, při oběhových potížích, depresích, nespavosti, migréně a stresu.

prohřívání akupunkturních bodů

moxování je léčebná metoda tradiční čínské medicíny, která spočívá v nahřívání  akupunkturních bodů zapáleným sušeným pelyňkem. Hlavní využití má při stavech vyčerpanosti, chronickém onemocnění dýchacích cest, poruše trávicího traktu, menstruačních poruch, ři poruše močových orgánů, neplodnosti, bolesti v kříži, revmatickch bolestech pohybového aparátu a onemocnění kloubů.
Lehátko Ceragem prohřívání uskutečňuje prostřednictvím infračerveného záření, které svou podstatou má další léčivý vliv na organismus. Infračervené záření je především přirozenou součástí slunečního záření. Umožňuje přenos tepelné energie na různé povrchy bez zahřátí okolního vzduchu. Má zcela nezastupitelný význam pro naprostou většinu známého života na Zemi. Svým působením  zvyšuje prokrvení kůže. Tím se v daném místě jednak zlepší přívod živin  a krevních elementů a odvod metabolických zplodin krevním řečištěm, a druhak zprostředkovaně dochází ke zvýšení teploty hlouběji uložených tkání.

Přídavný zdroj tepla

Svými účinky:
–  zvyšuje extenzibilitu (roztažitelnost či pružnost) kolagenních vláken,
–  snižuje ztuhlost kloubních spojení,
–  pozitivně působí při narušené funkci kloubních pouzder v důsledku degenerativních patologických změn,
–  snižuje bolestivost,
–  uvolňuje svalové spasmy příčně pruhovaných i hladkých svalů,
–  snižuje zánětlivou reakci organismu,
–  zlepšuje vstřebávání chronických výpotků a edémů

Na masážním lehátku Ceragem je člověk infračerveným zářením prohříván jadeidovými másážními tělesy, plochou lehátka na které spočívají dolní končetiny a je-li třeba, též přídavným zdrojem tepla. Ten se přikládá na reflexní body, podle tradic  moxování.  Ukázku možností moxování naleznete ZDE.

masáž

působí na uvolnění spazmovaných jemných svalů okolo páteře. Tyto jemné svaly se dostanou vlivem novodobého způsobu života snadno do křeče (spazma). Spazmovaný sval brání průtoku výživy do meziobratlových plotének, ty vysychají, ztrácejí pružnost a snadno vyhřeznou.
Dalším problémem se stávají solné usazeniny okolo páteře, které pak tvoří solné můstky – dva nebo dokonce tři obratle jsou těmito usazeninami spojené. Při běžném pohybu se potom nepohybuje každý obratel zvlášť, ale dva, tři srostlé obratle najednou. Tím se enormně přetěžuji krajní ploténky, které snadno vyhřeznou.
Smyslem masáže je uvolnit spazmované svaly a solné usazeniny (organismus je vyloučí z těla ven).

 


Ukazuje se, že každý třetí člověk po 40. roce života a každý druhý člověk po 50. roce života má vyhřezlou meziobratlovou ploténku. Nemusí o tom vědět do doby, než se neobvyklým pohybem, nachlazením nebo stresem ploténka pohne a začne tlačit na míchu nebo nervový výběžek.

Ohroženi tímto jsou lidé, kteří mají málo pohybu (dnes jsou to již i děti), lidé, kteří jsou dlouhodobě v nepřirozené pozici těla (zubaři, kadeřnice, ale také např. houslisté…) a lidé, kteří vykonávají dlouhodobě jednotvárnou manuální práci.


mineraloterapie – jadeit

podle staroindických véd jsou krystaly minerálů kondenzátory kosmické a přírodní energie.  Krystaly vydávají pozitivní energii do nemocné tkáně resp. transformují negativní energii. Tím se v nemocné tkáni obnoví energetické pole poškozené tkáně a  nastává její léčení.
Jadeit – je ve východních zemích stejně jako dříve v Egyptě považován za posvátný kámen. Jsou z nich vyráběny amulety.  Jadeit je silně čistící kámen, který zlepšuje filtraci a čištění tělních orgánů. Je vynikající při léčbě ledvin, sleziny, nadledvinek, dále také při odstraňování toxinů a vyvážení poměru vody, soli a kyselin v těle. Je užitečný pro klouby a kosti a pro léčení bakteriálních a virových infekcí, zánětů močového měchýře a při infekci močových cest.

Masážní tělesa v CERAGEM masážním lůžku jsou vyrobeny z jadeitového kamene, který je také velice ceněn pro svou schopnost udržovat a přenášet teplo.

Na výběr máme z několika druhů masáží:

Dynamická komplexní dynamická masáž, zvyuje intenzitu metabolismu (krevní oběh, trávení, endokrynní a imunitní systém). Má 15 zastávek termupunktury.

Klidová komplexní, velmi klidová masáž, 14 zastávek termopunktury

Relaxační nejkratší masáž, bez termopunktury, je vhodná i pro děti

Stabilizace stimuluje akupresurní body sleziny, žaludku a jater, 4 zastávky termopunktury.

Krevní oběh na základě poznatků z anatomie a fyziologie zlepšuje žilní a arteriální oběh, ulehčuje tělu a zlepšuje lymfatický oběh, 6 zastávek termopunktury.

Uzdravující stimuluje orgány, které mají vliv na imunitní systém, 9 zastávek termopunktury.

Energizující stimuluje akupresurní body sleziny, plic, ledvin a močového měchýře. Normalizuje metabolismus tělesných tekutin, zlepšuje sexuální schopnosti a je velice účinná při problémech s křížobederní páteří, při bolestech kolen, kyčlí, kotníků, plochých nohou, haluxů (vybočení palců) atd. Má 8 zastávek termopunktury.

Koncentrace  stimuluje akupresurní body hlavy, očí, plic, jater …pomáhá vytvořit vnitřní rovnováhu těla a zlepšuje krevní oběh směrem k mozku, aby tak dodával energii. Program je vynikající na vylepšení očí, uší, trojklaného nervu, zubů a dásní (paradentoza), 9 zastávek termopunktury

Spánek navozuje hluboký spánek (nejlépe aplikovat večer před spaním). Stimuluje akupresurní body, parasympatické nervy, připravuje tělo na odpočinek, spánek, prohlubuje spánkovou frekvenci (hluboký spánek),7 zastávek termopunktury

Tělesná vyváženost stimuluje sympatické nervy,zabraňuje nerovnoměrnému ztloustnutí těla, zlepšuje krevní oběh, zvyšuje využití tělesné energie, čímž přispívá k zhubnutí. Prevence proti metabolickému onemocnění (např.  Diabetes mellitus – cukrovka), 9 zastávek termopunktury

Ručně řízená je-li třeba, ručně ovládám masážní těleso.

Doba trvání jedné terapie přibližně 40 min.