Kdo je Iva Kukačková?

Manželka, matka, babička, dcera…ve vztahu k okolí mám mnoho pojmenování.

Kdo je uvnitř mě?

Je tam víra ve spravedlivý Svět,

v to, že můžeme žít v souladu sami se sebou a s životem,

v dostatku, ve zdraví... a je tam touha poznávat,

poznáním žít a pomáhat tvořit lepší Svět pro všechny.

 

Iva Kukačková – cvičitelka zdravotní tělesné výchovy, lektorka, terapeutka

 


Začátek

Musím se přiznat, že v prvních letech svého života jsem příliš nejásala. Snad  díky vrozené citlivosti jsem propadala do pocitů zmaru. Vlastně jsem ten život nějak tak chtěla již mít za sebou, když je tak těžký, bolestný. Tehdy jsem vnímala svoji citlivost, intuici, ale neznala jsem svoji vnitřní sílu. Moje bolestné citové prožitky přinášely i časté nemoci. Ve čtyřech letech jsem prodělala velmi vzácné onemocnění, při kterém jsem málem přišla o život.


První zlom nastal narozením dcery. Tehdy jsem si uvědomila, že je na mně závislý lidský tvoreček, který potřebuje provést životem a že pro nás obě musím něco udělat. Musím pochopit život a žít jinak.

Dalším výrazný zlom však nastal o pár let později. To už byl na světě i syn, obě děti byly ještě celkem malé, my s manželem podnikali a stavěli  dům. Po nastěhování do nového domu se u manžela začaly projevovat zdravotní problémy. Během pár měsíců prodělal dvě operace srdce a schylovalo se ke třetí.
K manželově léčbě byla použita tehdy nejmodernější lékařská technika, postupy a léky. Mně však bylo jasné, že nemůže srdce vydržet každých půl roku další stend. To přece nemůže být to správné a trvalé řešení!

Na moje dotazy týkající se prevence nebo jiného způsobu léčby lékaři neznali odpověď. V tu dobu
i dcera trpěla urputnými bolestmi hlavy neznámého původu.
A tehdy jsem svoji pozornost poprvé obrátila od každodenní rutiny a zaběhlých zvyklostí do neznámého, dosud nepoznaného. Byla jsem přesvědčena, že MUSÍ být pro oba řešení. Moc jsem si přála, toto řešení poznat.

Řešení přišlo

Poznala jsem Reiki. Dceři pomohlo reiki i lékaři. Manželovi jsem však hodinu denně dávala Reiki po dobu několika měsíců. Na třetí operaci srdce už nešel. Manželovi i dětem se Reiki moc líbilo. Děti se ho chtěly  naučit, což později také udělaly.

Byla jsem fascinována možnostmi alternativní léčby. Toužila jsem poznat co nejvíc dalších  jejích možností a toto studium mě úplně pohltilo. Alternativní léčba se stala náplní a motivací mého života. Fascinovala mě skutečnost, že nejsme jen odkázáni na cizí pomoc, ale máme možnost si pomoci sami! Nemusíme trpět!

Po dvou letech praktikování reiki jsem se zbavila mnohaleté alergie na prach, pyl a peří. To jsem ještě neznala EPAM – přírodní tibetskou medicínu. S   EPAMem na imunitu by to bylo rychleji.

Začaly roky poznávání. Přečetla jsem spoustu knih, absolvovala řadu kurzů a poznávala jsem různé filozofie. Věnovala jsem se józe v denním životě, poznávala hinduismus, později Buddhismus, také numerologii, Ajurvédu, kromě Reiki i jiné metody práce s energií jako  např. bezkontaktní masáž Džuny Davitašvili, kranio-sakrální terapii, metodu Cesta od Brandon Bays…

Měla jsem štěstí na učitele. Jsem jim vděčná. Naplnili moji touhu po poznání a stali se inspirací.

 

Zásadní vliv měli a patří jim můj dík:

Mistr Ivana Prokopcová. Byla mým prvním mistrem Reiki. „Pro dobro všech zúčastněných“ – toto si nesu životem právě od ní.

Mistr Boris Tichanovský byl můj dlouholetý učitel. Stala jsem se u něj mistrem Reiki a mnoho let se učila východní ozdravné metody původem z dávných dob. Absolvovala jsem všechny jeho kurzy. Učil nás, jak je důležité používat tyto metody v původní čisté formě, nezkreslené rozumovým přístupem. V súfijské józe jsem vnímala velké možnosti, protože využívá vědomé působení na vnitřní orgány. Jejímu poznávání jsem věnovala velkou pozornost, nenechala jsem si ujít kurzy i u Larisy Fotinové a Jeleny Tomilinové.

Poznala jsem také podrobně přírodní tibetskou medicínu EPAM. Boris Tichanovský jako spolupracovník prof. A. V. Skvorcova zavedl výrobu přípravků EPAM v Čechách.

Toto období jsem završila úspěšným studiem Profesionální masérské školy Borise Tichanovského akreditované u Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a získala osvědčení
o odborné způsobilosti pro: cvičitelka zdravotní tělesné výchovy,  masérka a  výživová poradkyně.

Jarka Matušková, Hanka Mokrá a Irena Brejchová jsou autorky terapeutické metody JIH – jasná informace hned emočním nacítěním, kterou jsem se od nich naučila. Tato metoda naplnila moji touhu umět rychle a účinně odstraňovat prvotní příčiny nemocí  či jiných problémů. Pomohla mi také ke schopnosti být v souladu s životní energií Bytí. Hanka Mokrá mě inspirovala k tomu, abych tuto metodu používala i při súfijské józe. Otevřely se mi nové vhledy. Inspirována naciťováním a súfijskou jógou jsem objevila techniku samoléčení, kterou předávám při terapiích a na kurzech jógy. První kdo ji použil, byla moje 85ti letá maminka. Její osobní zkušenost si můžete přečíst ZDE.

Moje vzdělání

1982    SPŠ stavební

1991    rekvalifikace asistentka podnikatele

1998    kurz reiki I. a II. stupeň

2006    mistr reiki zasvěcná Borisem Tichanovským

2011    rekvalifikace v Profesionální masérské škole Borise Tichanovského, aktreditované u Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky:

-Osvědčení o odborné způsobilosti pro „Cvičitel zdravotní tělesné výchovy“

-Osvědčení o odborné způsobilosti pro „Poradce pro výživu“

– Osvědčení o odborné způsobilosti pro„Masér pro sportovní a rekondiční masáže mimo oblast zdravotnictví“

2013     terapeutka Kranio-sakrální terapie

2015     terapeutka metody emočního naciťování J-I-H

Hodně mě naučil i život sám. Kromě zdravotních krizí,  krizí finančních, pracovních to byly také krize partnerské.
Téměř dvacet let jsem dělala manželovi, který vede soukromou firmu, asistentku, fakturantku, personalistku, společnici v partnerství i v profesi. Společně s manželem jsme zvládli výchovu dvou dětí Lucie a Leoše a postavili (dodavatelsky) rodinný dům. Po 20ti letech jsem opustila místo v kanceláři
a začala dělat terapeutickou činnost jako OSVČ.

Prožito, zvládnuto, obohaceno. S manželem máme hezčí vztah než kdy jindy. Jsem zdravá, žádný vnitřní orgán mi nemusel být vyoperován, moje páteř je pružná a neužívám žádné medikamenty. Dělám svoje poslání a moje práce mě baví. Mám kolem sebe lidi, kteří mi fandí a to mi moc pomáhá. Mám stále další a další plány seberealizace a seberozvoje. Baví mě život.

Nyní se s manželem se rádi věnujeme vnukům Ferdovi a Míšovi.
Rekreačně jezdíme na kole, lyžujeme, děláme pěší turistiku a občas slézáme horolezeckou stěnu. Manžel dál vede firmu, která překonala již mnohá úskalí.
Mám také fajn rodiče. Jsem jim moc vděčná.

S manželem Leošem

 

Učení Thovtovo

Thovta vnímám již několik let jako svého průvodce.

Jeho učení hluboce souzní s podstatou mojí duše. Je to učení, které lidem - lidstvu pomáhá vymanit se
z utrpení. Vše poznané předávám v mých kurzech.