Súfijská jóga – vědomé cvičení

Súfijská jóga dala vznik metodě:

VĚDOMÝM   CVIČENÍM   KE   ZDRAVÍ  

TĚLA   A    DUŠE

 

 

Chce-li být člověk zdráv, musí změnit svoje myšlení.

 

Systém Vědomým cvičením ke zdraví přináší metody, kterými si může každý sám pomáhat
v každodenním životě. Je to ozdravný systém, kterým vedu k pochopení, vědomému působení
i zdravému pohybu.

Zjištění kvantových fyziků, že myšlenky jsou energie, dalo vznik mj. nové kvantové biologii a epigenetice. Ty vysvětlují, jak tyto energie  ovlivňují zdraví člověka na  úrovni buněk a DNA.  Změna energie v  prostředí organismu a  změna myšlenkových návyků vede ke zlepšení zdraví nebo dokonce k nastolení úplného zdraví. Tomuto tématu se věnuje kniha, která mě ovlivnila „Bilologie víry“ Bruce H. Lipton PhD.

Vědomé cvičení je jedinečnou a snadno proveditelnou metodou, jak energie přeměnit. Působí na odstranění prvotní příčiny problémů. Jestliže energie myšlenek a pocitů se usazuje v těle, pak vědomý pohyb těla spojený s vědomým záměrem umožňuje jejich přeměnu.

Propojuje moudrost súfijské jógy, prověřenou tisíci lety s nejnovějšími poznatky nové kvantové biologie o fungování genů, buněk  ve spojení s energií myšlení.
Pomáhám během kurzu terapeutickou metodou kvantové výměny energií, energeticky je podporuji v jejich začátcích a vylaďuji jejich energetická centra a dráhy. Učím, jakým způsobem mohou lidé přistupovat k sobě a k životu tak, aby si neškodili.

Cviky jsou:
– kombinace pohybu a představy s vědomým záměrem (pohybový aparát, pánevní dno)
– nebo jen v představě se vědomým záměrem (působení na všechny ostatní vnitřní orgány)

Při většině cviků se působí na vnitřní orgány v představě, neboť právě nastavení mysli je to, co zásadně rozhoduje o našem zdraví, (ale i celkové prosperitě v jiných oblatech života).  Tyto metody lze provádět i na lůžku, podmínkou je jen schopnost soustředění.
Fyzické cviky se provádějí na páteř, klouby a pánevní dno. Cviky jsou jednoduché, snadno zvládnutelné i pro dříve narozené. I ty se propojují s působením mysli, pocitů a záměrů. Pohyb pomáhá k uvědomění si uložených energetických bloků.


Komplexní péče o tělo, duši a mysl

Komplex cviků na páteř

zlepšení stavu páteře a kloubů komplexem cviků, který si pro své účinky (zachránil již řadu lidí před prognózovanou operací páteře), vysloužil přívlastek „zázračný“.
Neobvyklé, avšak i pro dříve narozené snadno proveditelné cviky, uvolní páteř obratel po obratli.
– Jsou-li na nich srůsty – „solné můstky“ uvolní se a tělo je vyloučí.

– Pohybem obratlů se masírují jemné svaly okolo páteře, které se tímto uvolňují z časté křeče (spazma). Křeč jemných svalů okolo páteře    způsobuje zdravotní problémy. Do meziobratlových plotének se nedostává voda, ploténky vysychají a ztrácejí pružnost. Ploténka pak snadno vyhřezne. Dotkne-li se míchy nebo nervového výběžku z páteře – člověk cítí bolest.
– Obratel po obratli udělá pohyb dopředu, dozadu a do stran.  Tímto se obrale uvolní, vytvoří se prostor pro výživu vyschlé ploténky i pro její případný návrat do správné pozice.
– Cvičením se zpevňují svaly okolo páteře. Člověk se dostává do lepší kondice a páteři se ulevuje.
– Komplex cviků  má dobré výsledky i při skolióze a dalších problémech s páteří.

S odstraněním skoliózy mám osobní zkušenost.

Ukazuje se, že každý třetí člověk po 40. roce života a každý druhý člověk po 50. roce života má vyhřezlou ploténku. Nemusí o tom vědět do doby, než se neobvyklým pohybem, nachlazením nebo stresem ploténka pohne a začne tlačit na míchu nebo nervový výběžek.

Ohroženi tímto jsou lidé, kteří mají málo pohybu (dnes jsou to již i děti), lidé, kteří jsou dlouhodobě v nepřirozené pozici těla (zubaři, kadeřnice, ale také např. houslisté…) a lidé, kteří vykonávají dlouhodobě jednotvárnou manuální práci.

Videozáznam komplexu cviků na páteř a klouby pro cvičení v pohodlí vašeho domova můžete získat ZDE.

Metody ke zlepšení stavu všech vnitřních orgánů a orgánových soustav

Na vnitřní orgány působíme v představě. „Hrajeme“ si s různými pocity tepla a chladu, dáváme vědomý záměr. Nemusíte se bát, že neumíte meditovat nebo si něco představovat. Není třeba zvláštních talentů, vaše tělo reaguje na váš záměr snadno. Není třeba složitých technik. Je takto od přírody nastaveno, člověk míval schopnosti vnímat své tělo a lze doslova říci, že ono nyní na vaši pozornost čeká. Pomohu vám v energiích, pravidelným praktikováním se zdokonalíte a budete mít radost z nově objevených schopností.

 

 

Zlepšení zraku

U většiny lidí jsou oči přetíženy dlouhodobým sledováním monitoru, televize apod.

Pro ženy

metoda pro zlepšení stavu dělohy, vaječníků,
k harmonizaci ženských hormonů (vhodná při neplodnosti, menopauze a při celé řadě dalších gynekologických problémů),
též pro zlepšení psychiky ženy a její sebeúcty

 

Harmonizace imunity

a metody k získávání životní energie a jejich harmonizaci

 Práce s jizvou

bradavicemi, strijemi. Někomu se daří odstranit rychleji, jinému to trvá déle. Je to v každém případě krásný důkaz o tom, jak tělo reaguje na náš záměr. Použít se může i ke zmenšení vrásek a zlepšení stavu pleti.

 

Organizmus propouští stará traumata

a  dochází k působení na úrovni buněk.

 

 

 

Podvědomí a vědomý záměr

do ozdraveného procesu se naučíte zapojit podvědomí i pracovat se svým vědomým záměrem.

 

V tomto Vědomém cvičení si každý podle svého zaměření  najde to své,

někomu praktikování přinese zlepšení fyzického zdraví,

jiný zklidní i svoji psychiku a dalšímu přinese duchovní posun.

 

Metody na těchto webových stránkách zmíněné v žádném případě nenahrazují ani nemohou lékařskou péči.

Jóga u moře 2018

Kurz Sebeuzravování

Pravidelné cvičení v Ústí nad Labem

Video komplexu cviků na páteř a klouby