Zkušenosti klientů

Rozkvetlá svěží, páteř po vědomém cvičení věnovanému páteři, jak ji zachytila pí Helenka

 

Nedávno jsem získala takovouto odměnu. Paní Helenka V. obrázkem vyjádřila, jak vnímá svoji páteř po cvičení komplexu cviků, který provádíme každé úterý v rámci Vědomého cvičení ke zdraví (jóga).  Cvičencům energeticky pomáhám otevřít svoje uzdravovací schopnosti.

 

 

 

 

 

 

 

Ahoj Ivuško, kurz (Sebeuzdravování – objevení skrytých schopností) mi velmi pomohl. Našla jsem tam hodně podnětů do praktického běžného dění. Je mi čím dál lépe, jsem Ti vděčna za každou Tvoji vyslovenou myšlenku. (Mám na paměti, kromě jiného, že musím být tvořivá.) Měj se co nejlépe. Děkuji moc. S láskou a úctou

OlčaDůchodkyně

Letos (r. 2017) jsem se zúčastnila jógy u moře. Bylo to mé první setkání s jógou vůbec a jsem nadšená. Schválně jsem s hodnocením čekala 14 dní, abych zjistila, jak jsem na tom s bolestmi páteře , které mně sužovaly po 16 let, a které mi na kursu už po dvou dnech cvičení zmizely! Vítězoslavně volám NEBOLÍ, NEBOLÍ….. je to nádhera, po probuzení vyskočit z postele , rozhýbat se a zjistit, že vás nic nebolí! Totéž si průběžně uvědomovat během dne. Před 9 lety jsem měla požádáno o invalidní důchod ( chtěli mi dát částečný na pohybový aparát). Když to vezmu od A, tak to bylo artróza, astma….až po revma a žaludeční vředy. Cítila jsem se na to ještě mladá, tak jsem nerezignovala a začala něco dělat. Nastoupila do práce, naštěstí v kanceláři. Hledala, studovala, četla knihy o zdravé výživě apod., snažila se cvičit a výsledky nic moc, jen jsem udržovala setrvalý stav. Pořádně jsem se do toho obula až před rokem a půl, upravila stravu směrem k převážně syrové stravě, uživám zelené doplňky stravy, shodila 10 kg sádlíčka, v létě jsem užívala velkou dávku želatiny. Pohybu jsem měla dost, zvládla jsem práci na zahradě a ve vinohradě. Jezdila na kole ( ale to omezuju, příliš velké otřesy, chtělo by to nějaký speciální bicykl) i pěšky chodila, ale bolest jsem cítila pořád. Na józe u moře jsem poznala jsem nové věci, nové super lidi, ráda vzpomínám a všechny srdečně zdravím. S úctou

Olga Čechová

Terapie JIH: Milá Ivanko, ráda bych Ti touto cestou poděkovala. To, o čem budu psát, je choulostivé téma pro všechny ženy, které tímto problémem trpí. Pálení, svědění, výtoky atd….. ženských pohlavních orgánů, trpí jimi mnoho žen. Zbavení těchto problémů jsem i já vnímala jako velký problém a bludný kruh, něco neřešitelného. Mnoho let jsem zkoušela spoustu způsobů léčby. Snaha pomoci si alternativní léčbou i léčbou gynekologem byla marná. Teprve po sezení s Tebou mi došlo, že je zapotřebí nejen chemikálií, bylinných vložek atd…,ale je třeba mého vědomého přístupu. Uvědomila jsem si, že je potřeba v první řadě nebát se tento problém přiznat a svěřit někomu jako jsi Ty. Tvá terapie přinesla po několika letech úsilí úlevu. Konečně si mohu život užívat jako zdravá žena. Proto si tohle nemohu nechat pro sebe a byla bych velice ráda, kdyby to pomohlo i jiným ženám. S pozdravem a přáním další spolupráce s Tebou.

PavlaZdravotnice

Dobrý den/Ahoj. Ráda bych se s vámi podělila o svou zkušenost s kurzem „Sufijská jóga – komplex cviků pro páteř“. Tento kurz Ivči Kukačkové navštěvuji již pátým rokem. Hned po několika prvních lekcích se hybnost mé krční páteře zlepšila natolik, že se nemusím otáčet celá, ale postačí otočit hlavou, ale hlavně se celkový stav mé páteře zlepšil natolik, že jsem si vysloužila pochvalu masérky a na masáže už docházím pouze z frajeřiny a pro ty slastné okamžiky, kdy se nechávám opečovávat. Ivčin kurz tak mohu doporučit každému, kdo hledá uvolnění a chce se cítit lehce a svěže.

Radmilaúřednice

Milá Ivanko, na své cestě za poznáním a pochopením jsem před pár měsíci potkala i Tebe. Chodila jsem k tobě na jógu, provázíš mě Školou života, pomáháš mi při terapiích J-I-H, spolu s tvou kolegyňkou při úžasných seminářích mi ukazuješ a zvědomuješ, že si svou realitu mohu opravdu tvořit sama….ano, vše to funguje. Své poslání děláš s láskou a neuvěřitelnou citlivostí. Metoda J-I-H, kterou používáš je opravdu velice účinná, vždy dokážeš věci a události nazvat naprosto přesně a ukázat směr, kterým je dobré se vydat. Těším se na naše další setkání. Jsi úžasná osoba. Děkuji.

AndreaPedagožka

Milá Ivčo, ráda bych Ti touto cestou poděkovala za kurzy/cvičení/semináře, které pořádáš. Mnoho věcí jsem se naučila a stále se ještě učím….. Celý život se učíme…. A já jsem velice ráda, že se ve svém životě mohu učit právě od Tebe. Hrozně se mi líbí, jakým způsobem si pozdvihla jógu. Jde vše mnohem snáze a rozsah pohybu je daleko větší a cítím mnohem větší uvolnění. Díky metodě J.I.H., kterou během jógy používáme, jsme schopny dostat se hlouběji, jak se říká ke kořenům problému. Je úžasné, jak jednoduše se lze svého těla zeptat, co je tam za problém, co potřebuje … Například na minulé józe se mi podařilo zjistit, proč mě bolí páteř při určitém pohybu. Byl tam uložený strach z toho mít se ráda. Strach se pročistil a páteř jásá. Je neuvěřitelné kolik strachů, traumat a podobně na svém těle máme. Proto všem moc a moc tuto jógu doporučuji a celkově spolupráci s Ivou Kukačkovou. Je to člověk na pravém místě 🙂

Martina UPedagožka

Ráda bych se podělila se svou osobní zkušeností s Reiki. Koncem loňského roku jsem měla jít na operaci kyčle. Protože se ještě koncem ledna nic nedělo a bylo mi řečeno, že nejsou na operaci peníze, „naštvala“ jsem se a vzala jsem svou situaci do „vlastních rukou“ se vším všudy ! Začala jsem si každý večer dávat Reiki. A to minimálně 20 minut, ale častěji až 50. Do měsíce jsem začala opravdu pozorovat úlevu a bolesti v kyčli začaly ustupovat ! Na své večerní Reiki jsem si tak zvykla, že během dne jsem se už těšila, jak se večer krásně uvolním a zklidním a budu si „užívat“ ! Vynechávala jsem jen tehdy, když jsem nebyla doma a neměla jsem patřičný klid. Momentálně jsem na tom tak, že kdyby mě kontaktovali z nemocnice, operaci bych odmítla. Věřím, že to takto bude i nadále a já budu moci provozovat všechny své aktivity bez omezení v pohybu a bez bolesti, což bylo před půl rokem nemožné.

Hanka DjurovičováDůchodkyně

Kurz „Mistr Reiki v potenciálu nové doby“ Reiki pro mě znamená způsob života bez omezení, která nám přináší rozum. Životní styl, který je v souladu s vesmírnou energií, radost z každého dne, kdy jej úspěšně používám a možnost dávání si krásných záměrů, které se plní 🙂

IlonaÚčetní

Kurz Mistr Reiki v potenciálu nové doby: Reiki pro mě znamená opravdu mnoho. Je to svoboda, čistota, energie, síla, jednota, jedinečnost, pomoc, cesta, nadhled, příjemný stav. Pomáhá člověku v jeho záměru, být bdělý, vědomý a najít tak sám sebe.

MichaelaTerapeutka, hotelierka

Ahoj, jsem ráda, že jsem meditační a ozdravný pobyt absolvovala. Týdenní pobyt mně nastaroval ozdravný proces v mém těle, týkající se hlavně páteře a celkově zklidnil moji mysl. Děkuji za předané informace, které pomohou i v přístupu k mým blízkým. Byl to inspirativní krásný týden.

Dana Z.důchodkyně

Terapie u paní Ivy Kukačkové Při terapii metodou JIH jsem měla zajímavý pocit a zážitek. Při sezení na židli jsem najednou cítila proudit ke mně od Ivy zvláštní sílu. Měla jsem zavřené oči a jen jsem cítila na celé tělo tu sílu. Najednou jsem ,,viděla,,, že se mé tělo změnilo v oranžověžlutou zářící hmotu. Neměla jsem původní fyzické tělo, ruce, nohy, hlavu, jen jsem byla shluk zářících částic, spíše jen světelná energie a ten shluk sedí na té židli a pozoruje okolí. Měla jsem úžasně příjemný pocit, že mohu v tomto ,,skupenství,, vše pochopit i přemístit se kamkoli i pocit štěstí a bezpečí. Nevím, jak dlouho jsem v tomto stavu byla, říkala jsem Ivě, že se mi nechce zhmotnit a jak je mi krásně a jaké štěstí je ve mně.

HelenaDůchodkyně

Chodím na cvičení k paní Ivě už pátým rokem a je to pro mne něco, čeho bych se ve svém životě nerada zřekla. Každé cvičení mi přináší nejen protažení těla, ale i uvolnění psychické a duševní. Cviky jsou velmi příjemné a atmosféra pod vedením paní Ivy je velmi příjemná a uvolňující. Přátelské prostředí a speciální cvičení, které Vám protáhne každý kousek těla a i místa o kterých ani nevíte, že je máte, je perfektní. Doporučuji všem.

HankaDůchodkyně

Dobrý den / Ahoj, máte atopický ekzém nebo astma? Já už ne!! A to díky Ivě Kukačkové. Moc mi pomohla najít cestu k uzdravení. Jednak mě naučila spoustu technik, které mohu využívat k uzdravování a také mi otevřela cestu k jinému smýšlení. Je to bezva věc, umět si pomoci sám J Díky Ivčo.

Martina UPedagožka

Ahoj Ivi, moc děkuji za úžasný kurz v Dolní Hedeči. Bylo úžasné, kolik jsi nám toho chtěla předat. Nejvíce se mi líbila práce s reiki. To bylo úžasné. Škoda, že Ústí je tak z ruky, jinak bych byla Tvou stálou žačkou. Moc mě zajímají ještě další práce se symboly, které jsi mě naučila. Momentálně reikuji hlavně kocoura, který se pravidelně objeví, když si začnu dávat reiki. 🙂 Jsem ráda, že jsem Tě poznala. Jsi milá a skromná a máš doširoka otevřenou náruč. Přeji Ti hodně, hodně lásky, zdraví a štěstí. Ahoj srpen 2015

Jiřka

Vážená paní Kukačková, již uplynul rok od chvíle, kdy jsme se poprvé setkaly. Poté, co jsem si se zájmem přečetla vše na Vašich webových stránkách, obrátila jsem se na Vás ve víře, že mi konečně „někdo“ odpomůže od mého trápení. A to se také stalo. Tím, že napíši trochu o svém příběhu, Vám chci moc a moc poděkovat za laskavou péči, a všem, co si přečtou moje povídání, dát naději, že si můžeme i sami v mnohém pomoci, a ne pouze očekávat odstranění svých problémů pomocí prášků. Tak tedy hezky od začátku. Prožila jsem v krátké době po sobě dvě velké životní ztráty, provázené velkým smutkem a bolestí v duši, a žila v psychickém stresu. Současně jsem měla i nedostatek správného pohybu a chybovala jsem i ve své životosprávě. Za nějaký čas se dostavily bolesti svalů, kloubů, snad v celém těle. Trvalo to téměř rok a půl. Silně mě to omezovalo v mém životě. Lékaři vyloučili nějaké závažnější onemocnění, takže jsem sahala po prášcích na tlumení bolestí. Začala jsem se léčit u ortopedického lékaře, kde jsem zaznamenala velmi dobrý přístup a snahu mi pomoci. Cítila jsem ale,že i já sama musím něco navíc, mimo lékařskou péči, pro své zdraví udělat. A tak jsem se dostala k Vám, milá paní Kukačková. Pozorně jste mě vyslechla a navrhla způsob, jak mi pomoci. Ten spočíval v několika „sezeních“ u Vás, poskytování Reiki, masáží, naučení správného cvičení na klouby a páteř, užívání tibetské mediciny EPAMu a doporučení správné životosprávy. K tomu ovšem jsem přidala i já své odhodlání si pomoci, a cvičila jsem pravidelně denně po dobu nejméně tří měsíců, pak méně častěji a užívala Vámi doporučený EPAM a upravila stravu. Již za tři měsíce jsem pocítila tak velké zlepšení, že bolesti vlastně odešly a já již se obešla bez prášků. Nyní chodím k Vám na cvičení jógy na uzdravení kloubů a páteře jednou týdně a snažím se řídit vším, co nás učíte. Současně užívám i EPAM na klouby a páteř, a cítím se velmi dobře. Tak tedy moc a moc díky za vše a přeji Vám i těm, co budou číst moje řádky, ať se daří !!! Udělejme pro to něco i my sami, jde to. Těším se na další cvičení a ozdravné techniky. S pozdravem

Jana Dieneltová, Ústí nad LabemDůchodkyně

Ahoj Ivo, říkala jsem si, že asi ráda získáš zpětnou vazbu ohledně léčení. Tak hlásím, že po tvé terapii (terapie JIH poznámka Ivy K.) ohledně alergie na ovoce už ten problém nemám a můžu jíst všechny druhy, které mi před léčením vadily. srpen 2015

Monika SlavíkováFinanční poradce

Dobrý den paní Kukačková, nevím jak to děláte, ale jste úžasná! Včera když jsem od Vás odcházela, tak mi ruplo jen tak samo od sebe v zádech a blok, který mě trápil 3 měsíce je pryč. Ale i tak se budu snažit přijít na Vaše úterní cvičení jógy od 16 hod. Děkuji a přeji Vám krásný víkend!

Jana HoladováÚřednice

Poděkování mé dceři. Milá Ivuško, díky Tvým znalostem léčitelství a Tvé péči, kterou jsi mi s láskou věnovala, jsem se vymanila z těžkého postižení mozkové příhody. Postižení bylo tak rozsáhlé, že to vypadalo, že už vůbec nevstanu z lůžka. Trpělivě si mne v nemocnici navštěvovala a pomocí Reiki, bezkontaktní masáží a jinými léčebnými metodami jsi mi pomohla aktivovat ochrnuté končetiny. Víra ve schopnosti člověka samoléčby mne naplňovala nadějí, že opět budu chodit, sebe obsluhovat a vlastně opět žít mezi lidmi, procházet se přírodou. Dnes, po dvou letech, pod Tvým vedením se to uskutečnilo. Tato příhoda a vše co následovalo, bylo pro mne velice přínosné. Víra v samoléčbu, trpělivost, soustavnost a samozřejmě ochota zapojit se do léčebného procesu jsou bezesporu nutné.Nečekat, že se to samo zlepší. Také velká opora v blízkém okolí mi byla velkou motivací. Láska a péče všech mých bližních mi byla povzbuzením. Na začátku všeho byl moment, na který nikdy nezapomenu. Ivuško, při Tvé první návštěvě v nemocnici, kdy jsem na levé půlce těla nic necítila, nehnula ani prstem, Tys věděla, který bod stisknout a mnou projela bolest od palce na noze až do mozku..To bylo pro mne znamení,že není nic ztraceno. Tvé znalosti a zkušenosti, laskavost, ochota pomoci jsou zdrojem Tvých léčebných výsledků. Díky, díky Ivuško. /Toto je napsáno mnou prsty obou rukou/ mamka. Děkuji mamince za její slova uznání. Hlavně jí děkuji za to, jaká je! Její víra v uzdravení byla tak pevná, že ji obdivovali i medici, kteří v tu dobu vykonávali praxi. Osobní síla, víra a naděje byly tou nezbytnou podmínkou pro uzdravení. Kéž je v těžkých chvílích také mám! Děkuji mami za ten příklad! Těch výsledků jsme dosáhly společně.

Ludmila BuriánováDůchodkyně

Dobrý den/ Ahoj, moc doporučuji zelený jíl. Je to skvělá věc, která Vám pomůže pročistit tělo od škodlivých látek v těle. A že se nám jich tam hromadí… A také to upraví vyprazdňování, což je skvělá věc 😉 Jíme každý den, takže by i každý den mělo proběhnout vyprazdňování. Kolegyně, která chodila na velkou potřebu jednou za pět dní, jásá J, že to jde každý den J
Martina U.

 

Mé hodnocené kurzu (ozdravný a meditační kurz v Dolní Hedeči pozn. Ivy K.): Mě osobně se kurz opravdu libil  celkově se vším všudy a měl pro mě jak zdravotní, tak duchovní přínos. Jela jsem s velkou obavou, jak to zvládnu, protože psychicky jsem na tom v té době nebyla dobře. Nezpracovala jsem ještě  šok ze začátku chemoterapie, která bohužel musela být zahájena jako poslední možnost v léčbě mé onkologické nemoci. Teď jsem ale opravdu ráda, že jsem to nevzdala. Moc mi vyhovoval ten pravidelný režim dne, hlavně ranní rozcvička jógy, která má opravdu hodně ozdravné účinky na páteř, po týdnu pravidelného cvičení se cítím výborně. Teď to chce jenom vytrvat a každé ráno se donutit a zacvičit si, to už je na každém. Moc se mi libily i dopolední a večerní lekce. Mě vždycky duchovní věci zajímaly, tak jsem vlastně po letech dělala to, co mě těší a baví. Nemůžu opomenout, že umístění kurzu v panenské přírodě a v blízkosti kláštera ještě umocňovalo dobré pocity. Kurz bych chtěla doporučit každému, kdo chce trochu zapracovat na svém vnitřním já a kdo pochopil, že duchovní sféra se musí konečně dostat víc do popředí, nechceme-li se nechat semlít jenom tou materiální. Myslím, že započaté tisíciletí s dvojkou k tomu vybízí. Já sama jsem pochopila, že o návrat ztraceného zdraví musí člověk dost zabojovat, a že se potvůrka vrací hodně pomalu a zkouší naší trpělivost. Heslo kurzu “ Kde je harmonie, tam je zdraví“ je pravdivé a stojí za to se o tu harmonii denně  snažit. A to nás měl kurz hlavně naučit a navést na správnou cestu. Ještě jednou moc děkuji naši lektorce Ivě Kukačkové, která tak důsledně předává dál své určitě pracně a dlouho nabyté vědomosti. Pak chci také poděkovat majitelům penzionu manželům Podzimkovým za zdravou a chutnou stravu a výborné služby a jsem ráda, že jsem poznala tak upřímné, krásné lidi. S láskou Dana Kawinková srpen 2014

Ahoj,

jsem ráda, že jsem meditační a ozdravný pobyt absolvovala.
Týdenní pobyt mně nastaroval ozdravný proces v mém těle, týkající se  hlavně páteře a celkově zklidnil moji mysl. Děkuji za předané informace, které pomohou i v přístupu k mým blízkým.
Byl to inspirativní krásný týden. Zdraví Dana Z.
srpen 2014

Milá Ivo,

Děkuji Ti moc za dva skvělé týdny se cvičením (jóga u moře pozn.Ivy Kukačkové). 
Cítím se skvěle, jako bych omládl od 15 let :-).
Ananda, Dan Šíp 
Dobrý den paní Kukačková, hlásím, že moje zkušenosti s Reiki jsou výborné. Od zasvěcení tj. od 15.6. jsem neměla žádnou migrénu. Běžnou bolest hlavy např. z únavy ano, ale už více jak měsíc jsem neměla tu šílenou pravostrannou migrénu (dnes je 24.7.), která mě trápila tak 20 let a občas na ni vůbec nic nezabíralo. Je to zázrak!
Jana H.
Milá paní Ivo, byla jsem moc rada, že jsem měla možnost se s Vámi seznámit 
a že jste si pro mne udělala čas na léčeni i na kurz Reiki. Pomohlo mi to 
hned a já praktikuji Reiki každý den. Pomáhá mi to. Ještě jednou děkuji 
a věřím, že při mé příští návštěvě se opět uvidíme. 
Dana Taylor, Sheffield, UK.


 
  Dobrý den všem a tobě,Ivo,mnoho díků za všechno.Kurs Reiki,který jsem u tebe vloni 
absolvovala,mi hodně dal,prací s energií se člověku otvírají takové možnosti a já 
jsem nad tím stále naprosto užaslá.Když jsem se rozhodovala přihlásit se někam 
do kursu Reiki,nemohla jsem udělat lepší volbu než tu,kterou jsem udělala,že jsem 
se přihlásila právě k tobě.Máš obrovský dar laskavosti a vlídnosti a každý se musí 
cítit v tvé přítomnosti velmi krásně.Ačkoliv jsem tě do té doby vůbec neznala,teď 
mám pocit,že jsi moje dávná známá,jak jsi mi blízká.I proto jsem se dál k tobě 
přihlásila na hodiny meditací a vždy se ráda zúčastním akcí,které budeš organizovat.
Jsem velice vděčná za seznámení s tebou.Jsi pro mě důležitým člověkem v mém životě.
Ještě jednou-děkuju.Dana.


  Hezky den preji vsem dekuhi Ivance za nadherne meditace ktere jsem prozivala 
spolecne s dalsima lidickama.Vzdy jsem odchazela nabita energii a verim ze i ostatni 
to citili stejne jako ja.Tez jsem byla na kurzu REIKI s takovou laskou s kterou se 
o nas Ivanka pecovala a zasvecovala preji vsem kdo ma zajem prozit krasne chvilky 
z nekterych kurzu Ivanky kukackove.Opracdu mi Ivana zmenila pohled na zivot a hlavne 
mysleni.Tez dekuji Ivance za vyrobky EPAM pouzivam pletovou masku po ktere mam krase 
hladkou plet nanesu si krem na oblicej a dekolt a vysledky jsou videt opravdu za par 
dni jsou to prirodni produkty a toho si cenim a cenove je vse dostupne.Jeste jednou 
moc dekuji Ivance a vsem vrele doporucuji navstivit z nektekych kurzu stoji to za to.
Vsem kdo kdo to bude cist posilam lasku v srdecku Jirina
Decin 21. 3. 2013
  	 	 	 	 	 	   
  

Ivo,
      díky za odpověď i přání a těším se, že by to s tou jógou ještě i mohlo vyjít.
Pokud ne, přinutím se cvičit zatím sama. Třebaže jsem velký skeptik a pochybovač
(možná jsi si i stačila všimnout), jóga mi nejen pomáhala, ale i pomohla
- zaznamenala jsem, že zmizely noční bolesti zad ( a to i přesto,
že jsem od skončení kurzu téměř necvičila), kterými jsem trpěla víc než patnáct
let - někdy jsem musela spát jako skrčenec (se zády do oblouku), aby se mi
alespoň trochu ulevilo. Ne že by bylo všechno úplně v pořádku ( nejspíš kvůli
lenosti), ale i tak je to docela  úspěch.
Moc Tě zdravím a děkuji.
                                         Míla   	 	 	 	 	 	  

Jak jsem k žezlům síly přišla… Jmenuju se Ivana Hujerová, bydlím ve Smržovce v Jizerských horách, ale před 48 lety jsem se narodila v Ústí nad Labem, kde žije moje přítelkyně Iva Kukačková. V srpnu 2004 jsem jednoho krásného letního chtěla ráno vstát z postele, ale místo toho jsem se svalila na zem jak pytel brambor. Polovina těla nebyla moje, teda samozřejmě byla, ale neposlouchala mě. Z akutního ochrnutí části těla jsem se dostala během několika dní, ale byl to jen začátek mnoha vyšetření a bolestí. V dubnu 2005 mi neuroložka bez jakékoliv účasti sdělila, že mám roztroušenou sklerozu, dala mi do ruky barevnou brožuru formátu A4, kde jsem si měla přečíst, co je RS a co mě čeká – jaké léčení, možnosti, a pak… invalidní vozík. Šok, do kterého jsem upadla, bohužel nedokážu popsat, ale ani to není podstatné. Podstatné je to, že za několik dní jsem nastoupila na lůžkovou neurologii v Liberci, kde jsem podstoupila mnoho vyšetření, včetně magnetické rezonance a velmi bolestivé lumbální punkce. Nasadili mi léky – prášky různé a infuze – po těch se mi hodně ulevilo, chodila jsem cvičit na rehabilitační oddělení. Ve středu 4. května mi zazvonil telefon a jeho prostřednictvím jsem poslouchala přání k narozeninám od Ivy. „A kde jsem tě vůbec chytla?“, ptala se. Bohužel v nemocnici. A tak začala moje CESTA. Z nemocnice jsem „odešla“ s nesnesitelnými bolestmi jeden pátek tak, že mě kamarádka Katka odvlekla do auta, za mnou naskládala věci a odvezla mě domů. Vytáhla mě po schodech a uložila do postele. Neuděla jsem víc, než pár šouravých kroků. Prášky a kapky na bolest mi naštěstí poslal můj obvodní doktor. A pak jsem čekala. Až mi bude líp, až budou výsledky vyšetření… Líp mi nebylo a výsledky z mého úhlu pohledu v nedohlednu. Když mi konečně přece jen trochu líp bylo, zašla jsem za svou doktorkou a nahlásila na přechodnou dobu místo pobytu v pracovní neschopnosti ÚSTÍ NAD LABEM a dopravila jsem se k Ivě do jejího domu. A tak začalo moje opravdové LÉČENÍ. Iva se mi intenzivně věnovala několik dní – od jednoho pátku do pátku následujícího. Dávala mi energii REIKI, nasadila mi několik Epamů, cvičila se mnou jógu a rozcvičku na páteř a klouby, masírovala mi ruce, povídala si se mnou, dívala se, vyptávala se, každý den mi dala přečíst alespoň úryvky z různých knih, „předepsala“ každodenní plavání v zahradním bazénu a pořád vyhodnocovala můj stav fyzický i psychický, udělala mi numerologický rozbor osobnosti… přišly jsme spolu na spoustu věcí – problémů, se kterými musím pracovat, aby moje tělo, duch i duše zase JEDNO bylo. Ale hlavně – už první večer, kdy jsem uléhala do postele, mi dala do ruky žezla síly. „Vezmi si je na chvilku, na chvíli, před usnutím…“ To se lehko řekne. Lehla jsem si, obě žezla jsem pevně stiskla, tak jak se to má, povolila jsem a… pak jsem se ráno probudila. A přede mnou další „léčebný den“. Třetí, čtvrtý, pátý. Na žezla síly jsem se celý den těšila. Jak fungují? To přesně nevím. Jak jsem se cítila? To vím. V prvních dnech jsem cítila v rukách teplo a intenzivní pnutí na mnoha místech ruky a nohy, které jsem měla nejvíc poškozené stále ještě nejistou nemocí. Neměla jsem s žezly spát, ale když jsem je chtěla odložit, nešlo to, ruce byly jak na žezlech přilepené, a tak jsem se většinou složila do stabilizované polohy a usnula. Ráno jsem se tedy pravidelně probouzela tak, jak jsem usnula – s žezly v rukách. Uložila jsem je do obalu, ale začala jsem se k nim vracet i ve dne. Jen tak na chvíli, abych si užila to teplo, které se mi rozlévalo po těle a které mě uklidňovalo. A tak začalo moje PROHLÉDNUTÍ. Od Ivy jsem odjela po týdnu, vlastní autem a sama, plná energie, odhodlání a očekávání. Od té doby jsem na své cestě ušla pořádný kus. S Ivou jsem stále v kontaktu, nejen proto, že mě „léčí“. Dostala jsem zasvěcení Reiki, abych si mohla pomáhat sama, časem jsem dostala i symboly reiki, abych mohla pomáhat nejen sama sobě a své rodině. Žezla síly už mám svoje, dostala jsem je od Ivy darem. Roztroušenou sklerozu nemám, rozbor mozkomíšního moku tuto zákeřnou nemoc naštěstí nepotvrdil. Ale co jsem to měla, nikdo neví. Používám žezla síly každý den, usínám s nimi, ale mé tělo je po letech už tak vycvičené, že je nevím v jakém okamžiku odloží na levou stranu od mého těla. Pocity příjemného tepla, které mě uvádějí do spánku, si nenechám ujít. Žádné pnutí v těle už nemám. Pravou ruku mám stále ještě někdy citlivou, resp. necitlivou, ale je to výjimečné. Na pomoc mám žezla síly, epamy, energetickou přikrývku, „fantastickou rozcvičku“ Mistra Borise Tichanovského na páteř a klouby, od Ivy vím, že o pomoc a podporu můžu žádat vesmír i svého anděla strážného; vyvolává to ve vás pobavení nebo dokonce nedůvěru? Ve mně už ne, vím, že to funguje. Čtu si podle nálady v několika knihách, ve kterých hledám odpovědi na otázky každodenního žití, čtu si v knihách, které jsem dostala od Ivy darem nebo jsem si je sama koupila, v knihách, které „jsou naplněné moudrostí a provokujícími myšlenkami, které mi pomáhají přemýšlet o mých myšlenkách, aniž by je nahrazovaly“. Mám-li jakýkoliv zdravotní problém, hledám příčinu emocionální, psychickou – v tom mi, kromě Ivy, pomáhá kniha Proč jsme nemocní od Dr. Petra Novotného. Každé ráno, každý den, když pochoduju do práce nebo za zábavou, pozdravím slunce, pomocí jednoduché formulace si kolem sebe vyrobím ochranný obal a hned se mi kráčí lépe a radostněji ?. Když se chce, tak to opravdu jde. Musíme chtít být zdraví a musíme pro to my sami něco udělat. Jsem pořád na cestě, a nad svým zdravotním problémem jsem ještě úplně nevyhrála. Jedním z důvodů je i to, že jsem někdy nedůsledná, bohužel až líná a nedělám všechno tak, jak bych správně měla. Ale protože mou trpělivou a chápající průvodkyní, rádkyní, přítelkyní a léčitelkou je Iva Kukačková, tak se nebojím. A vím, že vyhraju. Přeju vám, ať se vše kolem vás děje k nejvyššímu dobru všech zúčastněných.

Ivana

Moje telefonní číslo i elektronická adresa je u Ivy k dispozici k ověření všeho, co jsem napsala.

Milá Ivo, ráda bych Ti poděkovala za úžasný kurz, kterého jsem se měla to štěstí se zúčastnit o dubnovém víkendu ve Sloupu v Čechách. Jela jsem na něj plná očekávání – lákal mne už název kurzu „Jsem žena.“. Skutečnost ale předčila moje očekávání! Pod Tvým moudrým vedením jsme se učily zajímavé techniky a cvičení, které vedou k vnitřní harmonii a vyladění ženy po stránce tělesné i duchovní. Dozvěděly jsme se zajímavé věci i o výživě a prostředcích, které vedou k ozdravění celého organismu. Pestrý program byl doplněn i vycházkou do překrásného okolí Sloupu v Čechách – zdálo se mně, že atmosféra místa přesně odpovídá našemu naladění. Věřím dokonce i tomu, že naše přání u skalního oltáře v Modlivém dolu se nám všem splní!  Pocit pohody dovršilo i to, že jsme se sešly príma parta podobně naladěných ženských a také skvělé stravovací zázemí (zhubnout se opravdu nedalo…). Mrzelo mne jen jediné – že to tak strašně rychle uteklo! Když jsem se vracela z víkendu domů, tak jsem měla krásný pocit a chuť na sobě dál pracovat. A po návratu domů si dokonce i můj muž všiml, že jsem „nějaká jiná a pohodovější“! Ivo, moc se už těším na Tvoji další akci a ještě jednou díky! Hanka Milá Ivo. Na cestu za poznání reiki mě přivedla má neteř, která byla s Tebou v kontaktu přes léčbu reiki a užívání EPAMu. Na mé první návštěvě skupinky mě reiki velice zaujalo. Po absovování kurzu a zasvěcení patří reiki do mého života. Pomohlo mi vyřešit problém na mé psychice i názor na problémy, které se mi dříve zdály být neřešitelné. Praktikování reiki vnáší radost a zdraví do našeho života. Proto můj dík patří Tobě, ale i těm, kteří Tě na tuto cestu dovedli. Děkuji Jarka Děkuji Ivě Kukačkové za její kurzy jógy. Našla jsem zde vše, co moje tělíčko a duše potřebovala. Nádherné propojení pohybu tělíčka a pohlazení duše. Děkuji Líba

Reiki znám a používám přibližně 12 let. Zprvu jsem je zkoušela na sobě, ale využívala i ku prospěchu svých blízkých.
Před třemi lety, když má diagnoza zněla „astma“ , předepsala mi lékařka  lék,který jsem měla užívat dvakrát denně. Věděla jsem, že je to doživotně. Protože odmítám „léky“ které neléčí ale udržují jakž takž při životě, rozhodla jsem se k následujícímu. Lék jsem nebrala, ale třikrát denně použila Reiki  k léčbě plic. Za 6 týdnů , na kontrole, lékařka byla spokojená a snížila mi  dávku léku /který jsem nebrala/ na polovinu. Já takto utvrzená, že léky nejsou vždy  nejlepší řešení, jsem pokračovala v mé léčebné metodě. Později jsem lékařce na kontrole řekla, o mém postupu a že léky neberu. Lékařka mne poučila, že mi předpisuje nejlepší léky, které na astma jsou a že bych je tedy brát měla. Na kontroly chodím a poslední byla ku spokojenosti nás obou. Jsem pozvána na kontrolu ne za čtvrt roku, ale za půl roku. Vše, co mne dříve zužovalo /únava, bolesti ve svalech, špatné dýchání, hvízdání v plicích pominulo.
Bráním se tak vedlejším účinkům  syntetických léků díky přírodní metodě Reiki. Ludmila Burianová

Ahoj Ivo, tak ti píšu, že jsem díky Epamu v pohodě. V neděli už mi bylo dost blbě, ale myslela jsem si, že mám bloklá záda a tak jsme s Neluš ještě hodinu cvičily podle Borise a jsme si navzájem daly Reiki. Nedělní noc byla naprosto příšerná, vůbec jsem nespala a tak velké bolesti kloubů opravdu nepamatuju, a to už jsem pár hnusných chřipek ve svém životě absolvovala. V pondělí si holky v práci klepaly na čelo a říkaly, že chřipka nejde rozcvičit a že stejně lehnu. Ale jak je vidět, tak to jde. Včera jsi mě viděla, dnes už je to za mnou. Tak mám takovou radost, že jsem ti to musela napsat. Fakt to funguje. Jana Bez velké srandy, ale s úsměvem a trochu vážně. Je to asi o tom jak potkal cvrček prcka i ptá se prcek cvrčka „Tak co cvrčku, jak se daří? Cvrkáš, cvrkáš?“ „ Ale jó, cvrkám, cvrkám. A co ty prcku?“ „Jó chlapče, sem tam, jakž takž, ale už to není co to bejvalo….“. A tak jsem lecos zkoušel, i ornitologa navštívil, až jsem zjistil, že účinnou pomoc mám vlastně úplně blízko. Mám snachu, krásnou čarodějku, zabývající se vědami alternativními. Ta mi poskytla ze svých bohatých zkušeností a skladů dva preparáty jejichž účinky jsem velice ocenil a tuto zkušenost vám chci sdělit. Jedná se o: 1. Epam 900T a 2. Tibetské bylinné tobolky Epam Ženšen. Prakticky od začátku jejich užívání jsem pocítil že to není marné. Řekl bych stručně, že se začala dostavovat celková pozitivní tonalizace organizmu. Pocit všestranné pohody který nemizí.  A ještě jednu poznámku: snad se  ty preparáty dobře uplatňují v kombinaci s mým životním stylem – trochu sportuji v přírodě, ale ne do vysílení, nikdy jsem nekouřil, piva vypiji tak 3-4 týdně, vína v průměru tak 0,5l denně a trochu se snažím fyzicky pracovat, politickou situací se nestresuji. Zdraví vás Leo Kukačka